اسطوره سازان تمدن ایرانی

مرکز رسانه ای اسطوره سازان تمدن ایرانی براساس دغدغه ی قهرمان، الگو و اسطوره سازی و پاسخ به کمبود منابع تصویری از قهرمانان، الگوها و اسطوره های دینی و بومی مورد نیاز نسل جوان و جامعه امروزی، با رویکرد تولید آثار تلویزیونی و سینمایی در ساختارهای داستانی، مستند، آموزشی، انیمیشن و سریال های تلویزیونی فعال شده است
همچنین در حوزه توزیع و پخش آثار سینمایی و سینما مارکتینگ فعال است

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
آخرین نظرات
پیوندها

ژانر اکشن و جنگی همواره جزء پرمخاطب‌ترین و جذاب‌ترین دسته‌های سینمایی بوده است. سینمای چین نیز به واسطه تاریخ غنی و نبردهای ملی گسترده، در سال‌های اخیر توانسته آثار جنگی در سطح جهانی تولید کند. با معرفی بهترین فیلم های جنگی چینی همراه ما باشید.

پخش فیلم‌های سینمایی جنگی آمریکایی در چین دچار نوسان شده و برای جبران این کمبود، شاهد ظهور بهترین فیلم های جنگی چینی هستیم. در همین راستا ما در این مطلب لیستی از برترین فیلم های چینی جنگی را آماده کرده‌ایم. اگر دوست دارید با آثار باکیفیت و مهیج سینمای چین آشنا شوید

بهترین فیلم های جنگی چینی

اصولا فیلم‌های جنگی براساس نبردهای تاریخی و ملی یک کشور تولید می‌شوند. مثلا جنگ جهانی دوم یک منبع عالی و غنی برای تولید آثار جنگی برای کشورهایی است که در آن دخیل بوده‌اند. فیلم‌هایی مثل نجات سرباز رایان و استالینگراد را می‌توان به‌عنوان بهترین نمونه‌های این ژانر مثال زد. چین نیز تاریخ بسیار غنی و گسترده‌ای دارد. از دوران مغول‌ها تا جنگ جهانی دوم و اشغال این کشور توسط ژاپن، همگی دست‌مایه‌هایی عالی برای ساخت آثار جنگی هستند. تعدادی از بهترین فیلم های جنگی چینی نیز بر اساس همین حوادث واقعی ساخته شده‌اند. ناگفته نماند که برخی از برترین فیلم های چینی جنگی نیز براساس داستان‌های خیالی ساخته شده‌اند. به هر ترتیب لیستی از برترین فیلم جنگی چینی را در ادامه مطلب برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

1- بازگشت به 1942 (Back to 1942) ؛ از لیست بهترین فیلم های چینی جنگی

فیلم جنگی جذاب

 • کارگردان: شیائوگانگ فنگ
 • ستارگان: گولی ژانگ، هانیو ژانگ، وی فن، آدرین برودی
 • سال ساخت: 2012
 • نمره IMDb: امتیاز 8

از چند جهت می‌توان فیلم بازگشت به 1942 را برترین فیلم جنگی چینی نامید. این فیلم با استفاده از چند بازیگر سرشناس هالیوودی مثل آدرین برودی و با الهام گرفتن از یک تراژدی تاریخی و ملی، توانست برای اولین بار در تاریخ، توجه مخاطبان بین‌المللی را به صورت جدی به سینمای چین جلب کند. در حد فاصل سال‌های 1942 تا 1943 میلادی و در دوره جنگ دوم ژاپن و چین، یک خشکسالی و به دنباله آن یک قحطی بسیار بزرگ چین را فرا می‌گیرد. مرکز این خشکسالی بزرگ استان هونن بوده است.

به همین دلیل میلیون‌ها نفر از این استان مهاجرت می‌کنند و طبق آمار و ارقام‌های غیررسمی، حدود 3 میلیون چینی بر اثر جنگ و قطحی جان خودشان را از دست می‌دهند. این فیلم نمایشی از تلخی‌ها و سیاهی‌های جنگ است و توانسته مقاومت مردم و دولت چین در آن دوران را به خوبی به تصویر بکشد. اگر دوست دارید یکی از برترین فیلم های چینی جنگی را تماشا کنید، بازگشت به 1942 با بازی درخشان آدرین برودی را از دست ندهید.

2- گاو (Cow) ؛ از برترین فیلم های چینی با موضوع جنگ

فیلم کمدی سیاه جنگی

 • کارگردان: هو گوان
 • ستارگان: بو هوانگ، نی یان، هو گائو
 • سال ساخت: 2009
 • نمره IMDb: امتیاز 7.2

یکی از مسائلی که در جنگ به شدت تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد، زندگی خانواده‌ها و افراد غیرنظامی است. فیلم سینمایی گاو نیز یک اثر در ژانر کمدی سیاه یا تلخ است که زندگی مردم یک روستا در چین را در دوره جنگ چین و ژاپن روایت می‌کند. در سال 1940، در دوره تجاوز ژاپن به چین، مسئولیت نگهداری و مراقبت از یک گاو شیرده که لبنیات کل روستا را تامین می‌کند، به یک دهقان سپرده می‌شود. هر چند در پس زمینه فیلم خشونت بسیار زیاد ناشی از جنگ را مشاهده می‌کنیم، قصه اصلی تلاش‌های تلخ و ناراحت‌کننده این دهقان برای انجام مسئولیتش به بهترین شکل را روایت می‌کند. گاو را می‌توان یک کمدی سیاه درجه یک و یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی قلمداد کرد.

3- مرگ و شکوه در چانگده (Death and Glory in Changde) ؛ از فیلمهای چینی برتر درباره جنگ

محبوبترین فیلمهای جنگی چینی IMDB

 

 • کارگردان: دونگ شن
 • ستارگان: ری لوی، آدی آن، ونکانگ یوان
 • سال ساخت: 2010
 • نمره IMDb: امتیاز 5.9

مرگ و شکوه در چانگده نیز یکی از برترین فیلم های چینی جنگی است که با موضوع جنگ جهانی دوم و مقاومت یک واحد از نیروهای ویژه ارتش چین در منطقه‌ای به‌نام چانگده ساخته شده است. در سال 1943 نیروهای متجاوز دشمن تا مرزهای شمال شرقی استان هونن پیشروی کرده‌ بودند و در صورت سقوط این استان، چین به شدت به خطر می‌افتاد. در حالیکه بسیاری از مردم از شهر فرار کرده بودند، یک واحد از نیروهای ویژه ارتش چین در پادگانی در منقطه چانگده مستقر می‌شوند و تا آخرین قطره خون از شهر دفاع می‌کنند. طبق روایت‌های تاریخی شدت مقاومت این واحد ارتش به حدی زیاده بوده که ژاپنی‌ها برای تصرف شهر، دست به استفاده از سلاح‌های شیمیایی می‌زنند. مرگ و شکوه در چانگده یکی از برترین فیلم جنگی چینی است که قصه‌ای تلخ از شجاعت و به خاک و خون کشیده شدن سربازان چینی را روایت می‌کند.

4- شهر مرگ و زندگی (City of life and death) ؛ بهترین فیلم سینمایی جنگی چینی

فیلم های چینی برتر در سبک جنگی

 • کارگردان: چوان لو
 • ستارگان: یه لیو، وی فن، هیدئو ناکایزومی
 • سال ساخت: 2009
 • نمره IMDb: امتیاز 7.7

همچنین بخوانید :

بهترین فیلم های جنگی تاریخ ؛ 50 فیلم برتر در مورد جنگ

شهر مرگ و زندگی شاید غم‌انگیزترین و ناراحت‌کننده‌ترین فیلم در لیست برترین فیلم های چینی جنگی باشد. وقتی در سال 1937 ژاپن شهر نانجینگ، پایتخت چین در آن دوران را اشغال می‌کند، گروهی از مردم در حمایت از ارتش شکست‌خورده دست به مقاومت می‌زنند و گروهی دیگر به مناطق حفاظت‌شده بین‌المللی پناه می‌برند. ارتش ژاپن با بی‌رحمی دست به یک کشتار دست‌جمعی بزرگ در شهر می‌زند و چندین میلیون غیرنظامی را سلاخی می‌کند. سپس با یورش به مناطق حفاظت‌شده بین‌المللی فجایع انسانی دیگری را رقم می‌زند.

5- مجمع (Assembly) ؛ مهمترین فیلم جنگی چین

فیلمهای چینی برتر درباره جنگ

 • کارگردان: ژائوگانگ فنگ
 • ستارگان: هانیو ژانگ، چائو دنگ، ونکانگ یوان
 • سال ساخت: 2007
 • نمره IMDb: امتیاز 7.3

همیشه قرار نیست جنگ‌ها بین یک نیروی خارجی متجاوز و ارتش ملی یک کشور باشد. جنگ‌های داخلی بسیار زیان‌آورتر و خونین‌تر از جنگ‌های بین‌المللی هستند. مجمع نیز یکی از برترین فیلم جنگی چینی است که یکی از خونین‌ترین نبردها در دوران جنگ داخلی چین را به تصویر کشیده است. در سال 1948 ارتش ملی‌گرای چین و ارتش آزادی‌بخش جمهوری خلق چین که افکار و عقاید متفاوتی داشتند به مصاف یکدیگر رفتند. طبق یک نقشه از قبل تعیین‌شده، ژنرال گو قرار بوده تا با 46 سرباز دیگر به دشمن حمله کند و پس از به صدا در آمدن آژیر، عقب‌نشینی کند. این نقشه باید توسط تمامی واحدهای ارتش ملی اجرا شوند. در حالیکه مهمات سربازان ژنرال گو رو به اتمام است و سایر واحدها عقب‌نشینی کرده‌اند، کاپیتان گو از عقب‌نشینی امتناع می‌کند و دستور می‌دهد که تا زمان به صدا در آمدن آژیر باید بجنگند.

 

در حالیکه چند نفر از سربازان به او می‌گویند که صدای آژیر عقب‌نشینی را شنیده‌اند، ژنرال گو روی حرف خودش پافشاری می‌کند و باعث کشته شدن سربازانش می‌شود. تنها شخصی که از واحد نهم ارتش ملی‌گرا زنده می‌ماند، فرمانده آن‌ها یعنی ژنرال گو است که وقتی چند روز بعدتر در بیمارستان به هوش آمده، هویتش را نیز از دست داده ولی بار گناه روی دوشش سنگینی می‌کند. در حالیکه از سایر واحدهای ارتش به دلیل عقب‌نشینی به موقع تقدیر به عمل می‌آید، واحد نهم ارتش به دلیل سرپیچی از دستورات در حال ملامت شدن هستند. حالا کاپیتان گو تلاش می‌کند تا حقانیت سربازانش را اثبات کند و به همه بگوید که آژیر عقب‌نشینی هرگز به صدا در نیامده و مرگ سربازانش بی‌علت نبوده است. آیا موفق می‌شود؟ اگر دوست دارید یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی را تماشا کنید، مجمع را به لیست خودتان اضافه کنید.

6- انتقام سفید (White Vengeance) ؛ از فهرست برترین فیلم های جنگی چینی

برترین فیلم های چینی با موضوع جنگ

 • کارگردان: دنیل لی
 • ستارگان: شائوفنگ فنگ، لئون لی، هانیو ژانگ
 • سال ساخت: 2011
 • نمره IMDb: امتیاز 6.1

انتقام سفید یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که داستان دشمنی و رقابت دو برادر در دوران پادشاهی سلسله شین را روایت می‌کند. در حد فاصل سال‌های 206 تا 221 قبل از میلاد مسیح، دسته‌ای شورشیان به فرماندهی شخصی به‌نام پادشاه چو علیه سلسله شین قیام می‌کنند. لیو بنگ و ژانگ یو دو برادر و دوستان قدیمی هستند که رهبری نیروهای شورشی را بر عهده دارند. پادشاه چو برای ایجاد انگیزه رقابت بین این دو برادر اعلام می‌کند که هر کسی که زودتر سلسله شین را سرنگون کند و ایالت گوانگژونگ را فتح کند، می‌تواند فرمانده قلعه گوانگژونگ بشود.

در حالیکه ژانگ یو خارج از قلعه در حال نبرد با سپاه اصلی شین است، لیو بنگ با فریب و نقشه‌های زیرکانه، وارد قلعه شین می‌شود. وقتی که ژانگ یو متوجه خیانت و فریب لیو بنگ می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا او را بکشد. در ادامه یک جنگ مستقیم و خونین بین این دو برادر شکل می‌گیرد. کدام یک می‌تواند فرماندهی قلعه شین را برعهده بگیرد؟

7- مولان، ظهور یک جنگجو (Mulan: Rise of a Warrior) ؛ از محبوبترین فیلمهای جنگی چینی IMDb

بهترین فیلم جنگی چینی سلاح سرد

 

 • کارگردان: وی دونگ
 • ستارگان: وی ژائو، جای سی چان، کان چن
 • سال ساخت: 2009
 • نمره IMDb: امتیاز 6.6

وقتی لشکری از بربرها به سرزمین مادری دختری به‌نام مولان حمله می‌کنند، پدر پیر و سالخورده مولان برای دفاع از کشورش به جنگ می‌رود. مولان برای دفاع از وطن و حفاظت از پدرش، خود را شبیه سربازان مرد می‌کند و به خط مقدم جنگ می‌رود. بعد از مدتی مولان به یکی از مشهورترین و ماهرترین جنگجوهای چینی تبدیل می‌شود. اما سوال اصلی اینجاست که آیا او می‌تواند قبل از برملا شدن رازش، در این جنگ به پیروزی برسد؟ به عقیده برخی از منتقدین، مولان یکی از عناوین فهرست برترین فیلم جنگی چینی است که داستان تکراری جنگ را با روایتی متفاوت به تصویر می‌کشد.

8- قربانی (Sacrifice) ؛ از فیلم های چینی برتر در سبک جنگی

برترین فیلم چینی ژانر جنگی 2021

 • کارگردان: کایگه چن
 • ستارگان: یو گی، شیائومینگ هوانگ، های شینگ
 • سال ساخت: 2010
 • نمره IMDb: امتیاز 6.2

خانواده ژائو یکی از قبایل مهم در چین باستان هستند که توانستند بر بخش‌های زیادی از امپراطوری تسلط پیدا کنند. یکی از وزرای امپراطوری با هدف متوقف کردن خاندان ژائو و جلوگیری از قدرتمندتر شدن آن‌ها، در یک قتل عام بزرگ تمام اعضای خاندان ژائو را قتل عام می‌کند. دکتر خانواده ژائو به منظور حفاظت از نوزاد تازه متولد شده آن‌ها، فرزند کوچک خودش را جای او قربانی می‌کند. او اسم این پسر را چنگ بو می‌گذارد و مثل فرزند خودش بزرگ می‌کند. چنگ بو ابزاری در دستان دکتر است تا انتقام خاندان ژائو را از توآن گو بگیرد.

در حالیکه توآن گو از هویت واقعی چنگ بو خبر ندارد، دکتر او را به عنوان یک خدمتکار وارد دربار می‌کند. در حالیکه سن چنگ بو در حال بالا رفتن است و روز انتقام فرا می‌رسد، به خاطر یک اتفاق عجیب هویت واقعی او فاش می‌شود. آیا در یکی از برترین فیلم های چینی جنگی شاهد تکمیل یک انتقام خونین خواهیم بود؟

9- گل های جنگ (The Flowers of War) ؛ از پرفروشترین فیلمهای چینی جنگی

بهترین فیلم سینمایی جنگی چینی

 

 • کارگردان: ییمو ژانگ
 • ستارگان: کریستین بیل، شینی ژانگ، دودو ژانگ
 • سال ساخت: 2011
 • نمره IMDb: امتیاز 7.5

چینی‌ها با تلاش بسیار زیاد توانستند رضایت کریستین بیل، بازیگر نقش بتمن را برای بازی در یکی از برترین فیلم جنگی چینی جلب کنند. گل‌های جنگ داستان یک مرد آمریکایی به نام جان است که در سال 1937 از طرف کلیسا برای دفن یک کشیش چینی فرستاده می‌شود. وقتی او به کلیسا می‌رسد خودش میان گروهی از دختران خیابانی و راهبه‌های صومعه می‌بیند که همگی از تجاوز ارتش ژاپن به کشورشان وحشت کرده‌اند. از آنجایی که جان تنها بزرگسال در میان این جمع است، وظیفه خودش می‌بیند که از آن‌ها مراقبت کند و در این میان مفهوم فداکاری و افتخار را درمی‌یابد. گل‌های جنگ یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است.

10- حمله هوایی (Air Strike)

مهمترین فیلم جنگی چین

 • کارگردان: ژیائو فنگ
 • ستارگان: بروس ویلیس، یی لیو، سونگ سئونگ هیون، آدرین برودی
 • سال ساخت: 2018
 • نمره IMDb: امتیاز 3.2

حمله هوایی یکی از برترین فیلم های چینی جنگی با حضور دو ستاره هالیوودی، آدرین برودی و بروس ویلیس است. داستان این فیلم در سال 1940 در دوره جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد. چینی‌ها در حال ساخت یک ماشین جنگی بسیار مهم هستند که می‌تواند ورق جنگ را به سود آن‌ها برگرداند. ژاپنی‌ها که از وجود چنین ماشینی مطلع شده‌اند، قصد دارند با انجام حملات هوایی گسترده، این ماشین را نابود کنند. حالا پنج نفر از افراد ارتش چین باید با جابجا کردن این ماشین جنگی، از آن محافظت کنند. آیا آن‌ها می‌توانند با موفقیت از این ماشین جنگی محافظت کنند و جان سالم در ببرند؟

11- شکارچی آسمان (Sky Hunter)

پربیننده ترین فیلم چینی جنگی 2022

 • کارگردان: چن لی
 • ستارگان: بینگ بینگ فن، چن لی، لئون لی
 • سال ساخت: 2017
 • نمره IMDb: امتیاز 6

فیلم سینمایی شکارچی آسمان برخلاف سایر آثار موجود در این لیست به نبردهای تاریخی چین مربوط نمی‌شود و در دنیای مدرن و زمان حال اتفاق می‌افتد. چهار خلبان جوان پس از گذراندن دوره‌های سخت و طاقت‌فرسا موفق می‌شوند به عضویت یکی از واحدهای افسانه‌ای نیروی هوایی چین دربیایند. لیو دوست یکی از خلبان‌هاست که با یک گروه تروریستی بین‌المللی همکاری دارد و چندین عملیات تروریستی و بمب‌گذاری‌های مرگبار را در سراسر چین انجام داده‌اند. وقتی دولت عامل اصلی عملیات‌های تروریستی را شناسایی می‌کند، به این چهار خلبان جوان نیروی هوایی دستور می‌دهد تا با بمباران کردن پایگاهشان، تروریست‌ها را نابود کنند. شکارچی آسمان را می‌توان برترین فیلم جنگی چین درباره نبردهای هوایی تصور کرد.

12- نبرد در دریاچه چانگچین (The Battle at Lake Changjin) ؛ برترین فیلم چینی ژانر جنگی 2021

پرفروشترین فیلمهای چینی جنگی

 • کارگردان: کایگه چن
 • ستارگان: چن لی، جینگ وو، جکسون یی
 • سال ساخت: 2021
 • نمره IMDb: امتیاز 5.2

نبرد در دریاچه چانگجین یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که به جنگ دوم شبه جزیره کره مربوط می‌شود. وقتی که نیروهای مردمی و داوطلبان جبهه شرقی 71 سال قبل وارد کره شمالی می‌شوند و باید در سرمای شدید این کشور، یک عملیات مهم انجام دهند. این فیلم مملو از لحظات احساسی، اکشن و هیجان‌انگیز است.

13- قهرمانان راه آهن (Railway Heroes) ؛ بهترین فیلم جنگی چینی سلاح سرد

بهترین فیلم جنگی چینی سلاح سرد

 • کارگردان: فنگ یانگ
 • ستارگان: هانیو ژانگ، وی فان، ویژن وی
 • سال ساخت: 2021
 • نمره IMDb: امتیاز 5.8

قهرمانان راه‌آهن یکی از برترین فیلم های چینی جنگی است که داستان نبرد قهرمانانه گروهی از کارکنان ایستگاه راه‌آهن لونان در برابر دشمن را به تصویر می‌کشد. این فیلم براساس داستان واقعی گروهی از مردم عادی که به تیپ راه‌آهن لونان مشهور هستند، ساخته شده است. این افراد با دستانی خالی و فقط با سلاح سرد از زادگاه خودشان جانانه دفاع می‌کنند و اجازه عبور دشمن تا دندان مسلح را نمی‌دهند. اگر دنبال یک فیلم اکشن و مهیج و برترین فیلم جنگی چینی جدید هستید، تماشای قهرمانان راه‌آهن را از دست ندهید.

14- تک تیرانداز (Sniper) ؛ پربیننده ترین فیلم چینی جنگی 2022

جدیدترین فیلم های چینی جنگی

 • کارگردان: مو ژانگ
 • ستارگان: یو ژانگ، یونگ شنگ چن، ییتی لیو
 • سال ساخت: 2022
 • نمره IMDb: امتیاز 6.6

همچنین بخوانید :

بهترینسریالهای عاشقانه چینی ؛ معرفی 22 عنوان از سریال های رمانتیک چینی

اگرچه طرف‌های اصلی درگیر در جنگ کره، دو کشور کره شمالی و کره جنوبی بودند ولی چین و آمریکا نیز در این جنگ نقش چشمگیر و غیرقابل‌انکاری داشتند. تک تیرانداز یکی از فیلم های جنگی چینی جدید است که داستان جنگ کره و یک تک تیرانداز افسانه‌ای به نام ژانگ تئوفانگ را روایت می‌کند. این فیلم تا حدودی با تاثیر از فیلم تک تیرانداز آمریکایی (The American Sniper) ساخته شده است. طبق آمارهای رسمی و تاییدشده، ژانگ تئوفانگ که در آن زمان فقط 22 سال سن داشته است، طی 32 روز با 435 شلیک، 214 سرباز آمریکایی را کشته است. اسنایپر که یکی از جدیدترین فیلم های چینی جنگی است داستان این 32 روز و دلاوری‌های جوان چینی در راه دفاع از کشورش را روایت می‌کند.

15- هشتصد (The 800)

فهرست برترین فیلم های جنگی چینی

 • کارگردان: هو گوان
 • ستارگان: ژی ژونگ هوانگ، ژانگ جونی، هائه او
 • سال ساخت: 2020
 • نمره IMDb: امتیاز 6.7

هشتصد یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که براساس نبرد شانگهای در جنگ جهانی دوم ساخته شده است. در این دوران نیمی از کشور چین توسط ارتش ژاپن تصرف شده بود و انبار تسلیحات شانگهای یکی از مهم‌ترین و آخرین مراکز مقاومت چینی‌ها بود. شهر شانگهای به سه قسمت تشکیل شده بود. یک قسمت متعلق به سازمان‌های بین‌المللی و افراد خارجی و بی‌طرف در جنگ، قسمتی برای ارتش ژاپن و یک انبار مهمات نظامی در اختیار ارتش چین قرار داشت. به هشتصد سرباز چینی به فرماندهی سرهنگ زی جینیوان دستور داده می‌شود تا هرطور که شده از این انبار محافظت بکنند. این فیلم داستان قتل عام سربازان چینی در مقابل چشمان مجامع بین‌المللی و سکوت آن‌ها در برابر این کشتار وحشیانه را روایت می‌کند. اگر دوست دارید یکی از برترین فیلم های چینی جنگی را تماشا کنید، هشتصد را به لیست آثار منتخبتان اضافه کنید.

16- جنگ سالاران (The Warlords)

لیست بهترین فیلم های چینی جنگی

 • کارگردان: وی مان ئیپ
 • ستارگان: جت لی، اندی لائو، تاکشی کانه شیرو
 • سال ساخت: 2007
 • نمره IMDb: امتیاز 7

در دهه 1860 میلادی و به دلیل شورش تایپینگ، امپراطور کشته می‌شود و کل کشور به هرج و مرج کشیده می‌شود. ژنرال کینگ یون آخرین سرباز وفادار امپراطور است و تنها بازمانده در نبرد با شورشیان است. او که در جنگ زخمی شده به روستایی دورافتاده فرار می‌کند و بعد از چند روز به هوش می‌آید. کینگ یونگ متوجه می‌شود که مردم روستا از شدت گشنگی و مشکلات مالی دست به راهزنی می‌زنند و از این طریق روزگار می‌گذرانند. او با ملحق شدن به شورشیان، فرماندهان آن‌ها یعنی جیانگ وویانگ و ژائو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

او از این دو نفر قول می‌گیرد تا در برابر شورشیان بجنگند و از مردم محافظت کنند. این سه نفر پیمان برادری می‌بندند و در مدت کوتاهی مناطق زیادی را تصرف می‌کنند و دولت‌های محلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. طولی نمی‌کشد که جنگ قدرت بین این سه برادر قسم‌خورده شکل می‌گیرد و همه چیز خراب می‌شود. جنگ سالاران یکی از برترین فیلم جنگی چینی است که علاوه‌بر داستان جذاب، جلوه‌های ویژه مناسبی نیز دارد.

17- شمشیر اژدها (Dragon Blade)

برترین فیلم جنگی چینی

 • کارگردان: دنیل لی
 • ستارگان: جکی چان، آدرین برودی، جان کوژاک
 • سال ساخت: 2015
 • نمره IMDb: امتیاز 5.9

شمشیر اژدها یک فیلم جنگی و فانتزی است. زمانی که تیبریوس، پادشاه فاسد و ظالم رومی برای فتح جاده ابریشم به چین حمله می‌کند، هوو آن ژنرال چینی با گروهی از لژیون‌های شکست‌خورده رومی به فرماندهی ژنرال لوسیوس متحد می‌شود تا از کشور و مردمش دفاع کند. در این فیلم تعداد زیادی از بازیگران هالیوودی و بازیگر مطرحی مثل جکی چان بازی می‌کنند. شمشیر اژدها یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که در زمان اکران توجه بسیاری از مخاطبان بین‌المللی را جلب و نظرات و نقدهای بسیار مثبتی را دریافت کرد.

18- دیوار بزرگ (The Great Wall)

برترین فیلم های چینی جنگی

 • کارگردان: ییمو ژانگ
 • ستارگان: مت دیمون، تیان جینگ، ویلم دفو، پدرو پاسکال، اندی لائو
 • سال ساخت: 2016
 • نمره IMDb: امتیاز 5.9

وقتی گروهی از راهزن‌ها و مزدورهای اروپایی دستگیر و به یک قلعه بزرگ چینی برده می‌شوند، یک راز بسیار بزرگ را کشف می‌کنند. این افراد متوجه یک ماده جادویی به نام باروت می‌شوند و تصمیم می‌گیرند تا با دزدیدن این ماده ممنوعه از چینی‌ها پولدار شوند. از طرفی دیگر فرمانده این مزدورها (مت دیمون) تصمیم می‌گیرد تا به چینی‌ها ملحق شود و در نبرد با هیولاهای غول‌پیکر پشت دیوار، همراه با آن‌ها بجنگد. دیوار بزرگ یکی از بهترین فیلم های جنگی چینی است که با بهره‌گیری از بازیگران هالیوودی، فروش قابل‌قبولی در گیشه‌های بین‌المللی داشته است.

 

کلام پایانی

اگرچه جنگ همواره با کشته شدن انسان‌های بی‌گناه همراه است و بسیار تلخ و منزجرکننده است ولی آثار ژانر اکشن و جنگی همواره طرفداران زیادی دارند. سینمای چین نیز به واسطه یک تاریخ غنی و سابقه حضور در جنگ‌های بین‌المللی مثل جنگ جهانی، جنگ کره و جنگ‌های داخلی این کشور، درونمایه مناسبی برای ساخت آثار جنگی دارد. به همین دلیل در این مطلب لیستی از برترین فیلم های چینی جنگی را برای شما همراهان همیشگی پلازا تهیه کرده‌ایم. آیا برترین فیلم جنگی چینی مورد نظر شما نیز در این فهرست قرار دارد؟

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی